Matcha zielona herbata

Matcha to zielona herbata w formie proszku. Dzięki specjalnym warunkom podczas uprawy, ma więcej niż inne herbaty chlorofilu, bowiem rośnie w cieniu. Tę herbatę o wspaniałych właściwościach można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub w internecie.

Matcha

Matcha odchudza

Zawiera katechiny, substancje odpowiedzialne za spalanie tłuszczów i metabolizm, pomaga więc w walce z otyłością. Ma pięć razy więcej L-teaniny niż zwykłe zielone herbaty. L-teanina to aminokwas, który uspokaja nas w stresujących chwilach, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi.

Oczyszcza wątrobę

Matcha czyści wątrobę i jelita, wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Zawartość dużej ilości chlorofilu sprawia, że matcha jest składnikiem oczyszczającym organizm. Pomaga zwalczać anemię.

Poprawia kondycję

Jest bardzo silnym antyoksydantem. Pijąc ją, spożywamy całe zmielone liście herbaciane, jedna filiżanka tej herbaty pod względem zawartości antyoksydantów odpowiada 10 wypitym filiżankom zwykłego naparu z zielonej herbaty. Zawarty w niej chlorofil działa przeciwmiażdżycowo i odmładzająco na cały organizm.

Herbata matcha ma za sobą bardzo długą tradycję, bowiem znana i stosowana jest od IX wieku. W krajach Dalekiego Wschodu jest nie tylko herbatą, ale wręcz tradycyjną ceremonią. Obecnie jej produkcja wynosi zaledwie 1000 ton w ciągu roku. Wszystko to sprawia, że matcha jest uznawana przez miłośników herbaty za najcenniejszy i najbardziej szlachetny napój na całym świecie.

ZDROWIE

Poprzedni artykułZdrowy ostropest
Następny artykułWoda perfumowana Eve Truth

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here